Оренда або лізинг будівельної техніки: що краще?

Агрегати для будівництва, як і вся техніка, з кожним днем ​​стають все більш функціональними і простими в управлінні, але вартість їх придбання вже є істотним фінансовим вкладенням. Навіть для великої компанії вкладення такої суми буде значним, а окупність дорогої вузькоспеціалізованої техніки дуже низька. У зв’язку з цим стали з’являтися різні альтернативні рішення, такі як оренда будівельної техніки в Вінниці.

Поняття лізингу вже давно на слуху. Лізинг – фінансова оренда автотранспорту. Суть лізингу спецтехніки полягає в можливості поетапного придбання машини у власність. При цьому лізингоотримувач (майбутній власник) може відразу вільно розпоряджатися транспортним засобом. Для початку, розглянемо наслідок довгострокового планомірного погашення зазначеної в договорі вартості техніки. Як правило, термін погашення становить кілька років. Оновлення транспортного парку слід проводити хоча б раз в 5 – 10 років. При цьому окупність проекту буде під питанням, адже техніка повинна бути в роботі постійно, а не простоювати. У підсумку, на протязі тривалого періоду відшкодовується певна сума за щохвилино старіючу, морально зжиту модель, яка стає все менше використовуваною і менш надійною. Компанія стає власником «ветерана», якого чекає списання або продаж за смішною ціною, щоб «відбити» хоча б частину вкладених грошей. Відповідно альтернативою такого сумнівного активу фірми стає оренда.

Не така вже й нова, але щільно увійшовша в обіг послуга, оренда спецтехніки, стала активною частиною бізнес процесу в будівельних компаніях. Її всі дуже гідно оцінили. Немає необхідності витрачати значні суми грошей на агрегат, який буде потрібний лише в деякі основні моменти будівництва, можна не турбуватися про амортизацію та технічне обслуговування, про гаражі і транспортування техніки. Навіть поломка і пошуки запчастин стають чужим головним болем, а постачальнику залишається лише знайти хороших, благонадійних компаньйонів, які пропонують безвідмовну техніку за розумну ціну. Пунктуальні і динамічні, об’єктивні і сучасні партнери – дорогоцінна розкіш, яка все-таки присутня на ринку будівельних послуг.

Вирішуючи питання: «Оренда або лізинг?», варто тверезо оцінювати становище, і приймати сучасні рішення, адже ефективне управління фінансами, оперативне реагування на зміни будівельного ринку стають головними критеріями виживання фірми, конкурентоспроможності та прибутковості.